Home Ev Dekorasyonu Hygge Konsepti Nedir?

Hygge Konsepti Nedir?

0
2177
hygge dekorasyonu

Muhtemelen son birkaç yıldır “hygge” konsepti ile karşılaştınız, ancak bu Danimarka konseptini anlamak zor olabilir. “Hoo-ga” olarak telaffuz edilir, tek bir kelime ile tanımlanamaz, aksine genel bir rahatlık hissi anlamına gelir. Düşünün: rahat yorganlar ve battaniyeler, taze demlenmiş çay ve en sevdiğiniz kitap arka planda bir şömineden gelen ses ile kat kat iyi yapılmış bir yatak. Bu hygge konsepti ve muhtemelen bilmeden bu konsepti deneyimlediniz. Bu konsepti evinize getirebilmenin en iyi yanı kocaman bir eviniz olmasa da bu konsepti oluşturabilirsiniz.

 

 

hygge dekorasyonu

Bu görselde görüldüğü gibi, mekanınıza bir hygge duygusu eklemenin en kolay yollarından biri, lezzetli kokulu mumlarla doldurmaktır. Mumlar, küçük bir alana sıcaklık eklemenin en kolay yollarından birini sunan hygge deneyimi için gereklidir. Onları bir kitaplık, sehpa veya çizilmiş bir banyo etrafında düzgün bir şekilde düzenleyin ve Danimarkalıların nasıl rahatladığını göreceksiniz.

 

 

hygge dekorasyonu

Hygge İskandinavya’dan geldiğinden, modern tarzda minimalizm ilkesine dayanması şaşırtıcı değildir. Bu yatak odası, dağınık ama rahat olduğu için taze yatak tabakası katmanı ile hygge bağırıyor. Hygge’ı iki adımda yatak odanıza dahil edin: Biri, yerinden çıkma. İki, battaniye deliye git. Ağır yorganlar için çok sıcaksa, gerektiğinde çıkarabileceğiniz hafif, nefes alabilen katmanlara odaklanın.

 

 

hygge dekorasyonu

“Nasıl Hygge Olunur” adlı kitabında Norveçli yazar Signe Johansen, fırını sıcak tutan ve hygge meraklılarını “fika sevincini” (arkadaşlarınızla ve ailenizle pasta ve kahvenin tadını çıkarmayı) kutlamaya teşvik eden zengin Danimarka tarifleri sunuyor. Hygge’nin çoğu hayattaki küçük şeyleri takdir etmekle ilgilidir. Şimdiye kadar yaşadığınız en iyi kahve pastası ya da en iyi arkadaşınızla basit bir konuşma olsun, bu kavramı sadece hayatınızın her gününün tadını çıkararak kucaklayabilirsiniz.

 

 

hygge dekorasyonu

İyi bir kitap, hygge’nin temel bir unsurudur ve harika bir okuma köşesinden daha güzel bir şey var mı? Rahat bir okuma alanı oluşturmak için çok fazla alana ihtiyacınız olmadığının kanıtıdır. Aslında, bir ev kütüphanesi tuhaf ve kompakt olduğunda daha rahat.

 

 

 

 

hygge dekorasyonu

Bu İskandinav eğilimi, sizi gerçekten mutluluk ve neşe getiren şeylerle sınırlamakla ilgilidir. Küçük yatak odanız veya yaşam alanınız çok fazla mobilyaya izin vermiyorsa, bu basit yatak odasında olduğu gibi temiz çizgiler, basit paletler ve minimalist mobilyalara odaklanarak hygge’yi kucaklayabilirsiniz.