Mavi Oturma Odası

0
1499
mavi oturma odası dekorasyonu

Mavi renk ne kadar soluk veya karanlık olursa olsun belirgin ve sakinleştirici ve aynı zamanda dramatik etkileriyle bilinen mükemmel bir renk tonudur. Aynı zamanda hem sabah hem akşam gökyüzünün zift mükemmel güzelliğinden fırtınalı okyanus sularına kadar doğanın en sevdiği tonlardan biridir. Bir oturma odasını dekore etmeye gelince uyandırmak istediğiniz her ruh hali ve stil için ideal bir mavi tonu vardır. Oluşturmak istediğiniz tarz ister modern olsun, ister deniz tarzı olsun, muhteşem mavi oturma odaları yeni favori gölgenizi ortaya çıkarmada yardımcı olacaktır.

 

 

mavi oturma odası dekorasyonu

Bu orta yüzyıldan ilham alınmış oturma odasında gece mavisinin doğru tonunu vuruyor. Tam olarak açılmadan jet siyahının en ucunda dolaşmak, ufacık alanın gerçek boyutunun neredeyse iki katını hissetmesini sağlar. Zengin renk tonunun iki cumba büyük penceresinden yıldız manzaralarının nasıl güzel çerçevelediğine dikkat edin. Altın ve kırmızı tonların yanı sıra, keskin beyaz tavan odanın canlı ama rahat hissetmesini sağlayan karanlık duvarları dengeler.

 

 

 

mavi oturma odası dekorasyonu

Mavi bir vurgu duvarı, bu mavi ve gri oturma odasını otantik bir çiftlik evine dönüştürür. Parlak beyaz tavan ve döşeme hafif ve havadar hissettirir. Soluk nötr tonlarda ve koyu renk ahşap mobilyalarla döşemek, odanın modern havasını arttırırken hem kontrastı hem de görsel ilgiyi arttırır.

 

 

 

mavi oturma odası dekorasyonu

Hiç bir şey bu tek renkli oturma odası gibi modern görünmüyor. Tavan ve duvarları aynı gölgede boyamak, küçük alanın rahat bir küçük koza hissetmesini sağlar. Mavi mobilyalar ve büyük halı daha fazla zemin alanı yanılsaması yapar. En önemlisi dekoratif vurgular, pirinç, mermer ve doğal ahşap tonları , odayı parlaklık patlamaları ile yükseltir.

 

 

 

mavi oturma odası dekorasyonu

Bu dekorasyonda mavi vurgular ince ama etkili. Halı ve sandalyeler, odanın gerçekte göründüğünden çok daha mavi olduğu hissini yaratmak için bir araya gelir. Mavi renklerin tuğla özelliği ve beyaz duvarlarla nasıl karıştığını da görüyoruz. Kombinasyon hem sıcak hem de parlak bir alan yaratır.

 

 

 

mavi oturma odası dekorasyonu

Derin ve parlak mavi tonlarında boyanmış küçük, dar bir oturma odası sayesinde çok orijinal bir görünüm kazanmış. İç mimar, mekanı farklı tarzlarda çok çeşitli mobilya ve aksanlarla doldurarak eklektik bir görünüm kazandırmış. Burada pleksiden yapılmış sehpa havada kaybolur gibi duruyor adeta. Açık zemin alanı yanılsaması yaratır.

 

 

 

mavi oturma odası dekorasyonu

Güzel bir tonda mavi duvarları mücevher tonlarla eşleştirmek hoş bir fikir olabilir. Büyük yerden tavana ayna, alçak gönüllülükle boyutlandırılmış alanın gerçek boyutunun iki katı büyüklüğünde görünmesini sağlar. Tavanı beyaz tutmak odanın daha yüksek görünmesini sağlar. Soluk bir halı zümrüt kanepeye odaklanmayı sürdürür.