Sahte Şömine Fikirleri

0
1072
sahte şömine fikirleri (2)

Evinizdeki şömine sadece sıcaklık ve güvenlik duygularını uyandırmakla kalmaz, aynı zamanda oturma odanız veya yatak odanız için bir odak noktası görevi görür. Şömine dekor için daha fazla alan sağlar ve odanızdaki merkez noktası haline gelir. Fakat hepimiz şömineye sahip olamayabiliriz, ya da dürüst olmak gerekirse herkes şöminenin külleriyle uğraşmak istemiyoruz. Size güzel bir haberimiz var! Sahte bir şömine gerçek bir şömineden daha rahat olabilir.

sahte şömine fikirleri

Kapalı bir şömineye sahipseniz, içini ahşap dilimler ile doldurarak rustik bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

sahte şömine fikirleri (2)

Sahte bir şömine yaptırmak yerine, elektrikli bir soba ve arkasına uygulayabileceğiniz desenli bir duvar kağıdı ile hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

sahte şömine fikirleri (3)

Kapalı şömineleri sevmemizin bir diğer nedeni, doğru dekorlar her alana uyum sağlayabileceği, çiftlik evi tarzında döşenmiş bir evin en merkezi detayı olacaktır.

 

sahte şömine fikirleri (4)

Sahte şöminenizi daha gerçekçi hale getirmeyi düşünüyorsanız, tuğla eklemeyi düşünebilirsiniz. Üzerine televizyonunuzu asarak farklı bir televizyon ünitesi oluşturabilirsiniz.

 

sahte şömine fikirleri (5)

Şöminenize biraz daha farklı bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız, ışıltılar ekleyebilirsiniz. Pırıltılı ışıklar odanıza sıcaklık katar ve çalışan bir şömineye benzer bir his verir.