Home Mutfak Modelleri İspanyol Mutfak Dekorasyonu

İspanyol Mutfak Dekorasyonu

0
1766
ispanyol tarzı mutfak dekorasyonu

Mutfaklar sadece yemek yapıp çıktığımız bir oda değil pek çok kişi için sevdikleriyle keyifli zaman geçirdiği, misafirlerin ağırlandığı, akşam tüm aileyi bir araya toplayan bir oda. Bu yüzden bu odanın alışılmışın dışında tarz bir görünümü olmasını istiyor olmanız çok doğal.

Bu yazımızda İspanyol mutfakları ele alacağız. İspanyol mutfaklarda mimari detaylardan, renkli fayansları fazlasıyla görmekteyiz. Eski dünya stilini çağdaş özelliklerle birleştirerek hem şık hem de yaşanmış bir görünüm katarak karşı konulmaz bir alan oluşmuş olur. Sizler için seçtiğimiz İspanyol ilhamlı mutfaklarla, yemek pişirme alanınız olan mutfaklarda Akdeniz havasını verebileceksiniz.

 

ispanyol tarzı mutfak dekorasyonu

Bu mutfak pişirme alanına hem güzellik hem de işlev katan yerel kaynaklı karolara sahiptir. Tezgahtaki fayanslar mutfağa Akdeniz bohem stilinin en belirgin özelliği olarak karşımıza çıkmakta. Ayrıca insanın içini ısıtan rustik bir görünüm kazandıran sanki tereyağ tonunda sarı olan duvar rengine hayran kaldık.

 

ispanyol tarzı mutfak dekorasyonu (2)

Açık ahşap kirişler ve tonozlu tavanlar İspanyol koloni tarzının belirleyici özelliklerindendir. Bu mutfakta iki özellik birleştirilerek dramatik bir hava katılmış. Şık karo tezgahlar da İspanyol stilinin bir diğer vazgeçilmez parçasıdır. Tezgah muhteşem indigo çiniler ile kaplanmış.

 

ispanyol tarzı mutfak dekorasyonu (3)

Bu İspanyol stiline hayran kaldık. Kemerli pencereleri odaya ilk girenler için eminiz ki hayranlık uyandıracak cinsten. Bu mutfakta sıradan bir zarafet oluşturulmuş durumda. Burada güzel uyumsuz ahşap mobilyalar ile mükemmellik sağlanmış.

 

ispanyol tarzı mutfak dekorasyonu (4)

Kemerli kapılar yeniden karşımıza çıkmakta çünkü İspanyol mimarisinin önemli belirgin özelliklerinden biri olarak bilinmekte. Bu modern mutfağa İspanyol esintileri katılarak taze ve renkli bir yaklaşım getirilmiş oldu. Parlak tonlar kullanmak mutfağı olduğundan daha büyük ve ferah hissettirir. El yapımı karolardan oluşan duvar klasik İspanyol estetiğinin etkilerinden biri olan geleneksel Fas tasarımına bir gönderme. Siyah ve beyaz yer karoları, parlak renkleri topraklarken pişirme alanına ekstra bir görsel doku katmanı verir.

 

ispanyol tarzı mutfak dekorasyonu (5)

Bu geleneksel Akdeniz mutfağı, özel özelliklerle doludur. Koyu renkli ahşap dolap, elle oyulmuş meşe ve meşe palamudu yaprağı detaylarına sahiptir. Bu alanı taçlandıran mücevher olabilecek duvarlar lüks İspanyol çini gibi görünmek için yapılmış türden kabartmalı bir betondur. Bu da odaya eski bir hava katmış. Mobilyalarda kullanılan el işçiliği mutfağa tamamen sofistike bir hava katmış durumda.