Eviniz İçin Sanatsal Fikirler

1
1599
ev için sanatsal fikirler (2)

Tasarımcılara en çok sorulan sorulardan biri ‘evim için doğru resmi nasıl seçerim?’ Bir sanat eseri, ev sahibinin kişiliğini ve mekanlarını tanımlamaya yardımcı olan önemli bir unsurdur. Belirli parçaları birbirine bağlama ve bir evde karakter oluşturmada gereklidir. Bir sanat eseriyle ilgili en iyi şey, hareket ederken yanınıza alabileceğiniz, yani taşınırken vs. yanınızda götürebileceğiniz hatta zaman içinde değer kazanabileceğiniz bir yatırımdır.

 

 

ev için sanatsal fikirler

Resim açısından en çok unutulan odalardan biri mutfaktır. Mutfak genelde evin kalbi ve evde en çok vakit geçirilen oda olarak adlandırılır. Hiç yok ki, sanatın buraya dahil edilmesi gerekiyor. Tezgah üstü veya dolapların üzerindeki alanlar sanat için mükemmeldir. Sanatı ayrıntılarda tutmak için daha küçük parçalar kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

 

ev için sanatsal fikirler (2)

Yatak odası rahatlamak için en uygun yerdir ve sanat burada da yansıtılmalıdır. Yatak odasında sanat için en iyi duvarlar doğrudan yatağın üzerinde veya yatağın karşısındaki duvardır. Büyük ölçekli parçalar en iyisidir ve göz hizasına asılmalıdır. Yatıştırıcı renklere ve tonlara sahip soyut parçaları arayın. Fotoğrafla ilgileniyorsanız manzaralar ve doygunluğu azaltılmış fotoğraflar en iyi sonucu verir. Çerçevesiz tuval modelleri de oldukça iyi bir fikirdir.

 

 

ev için sanatsal fikirler (3)

Banyolar sanatın ihmal edildiği bir başka odadır. Banyolarda sakinleştirici parçalar kullanmaya özen gösterin. İkili halde tablolar hoş duracaktır.

 

 

ev için sanatsal fikirler (4)

Sanatla süslenecek en eğlenceli oda oturma odası. Fakat çoğumuz burada bir dekorasyon oluştururken üzerimizde bir baskı hissediyoruz. Çünkü oturma odası misafirlerimizi ağırladığımız oda. Doğru parçayı seçmek alanın hissini ya da havasını ayarlamak için temeldir. Büyük ölçekli bir parçayı ya da büyük bir galeri duvarını seçebilirsiniz. Bazen çerçevenin dışında düşünmeniz gerekir. Sanat bir baskı veya tuval parçası olmak zorunda değildir, bazen başka biçimler alabilir.

Yoruma kapalı.