Evinizi Yenilemek İçin Ev Bitkileri

0
1190
evde bitki yetiştirmek

Ev bitkileri havadaki toksinleri uzaklaştırarak, kuru ortamlara nem ekleyerek ve her türlü dekoru ilginç dokular ve tonlarla tamamlayarak yeşilin nötr olduğunu kanıtlayarak iç mekanlarımızı yeniler.

 

 

evde bitki yetiştirmek

Bebek gözyaşı bitkilerinin kırılgan gibi görünen gövdelerinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Bebek gözyaşı bitkileri sert ve dayanıklı ev bitkileridir. Çoğu evde yaygın olarak görünen düşük ışık koşullarından etkilenmeyen bebek gözyaşları büyüyecek ve herhangi bir çaptaki bir kapta yakışıklı bir paspas oluşturacak şekilde büyüyecektir. En iyi büyümeyi sağlamak için bitkinizi sürekli nemli tutun. Bitkinizin solduğunu görürseniz bu derhal sulama yapmanız gerektiğini gösterir.

 

 

 

evde bitki yetiştirmek

Sarmaşık şeklindeki yapraklar ve vitray renk desenleri ile rex begonyalar yaşadıkları odalara zarafet ve gizem duygusu katar. Birçok begonya, yapraklarında ve gövdelerinde bol miktarda büyüyen ve bu gölge seven bitkilerin kişiliğine katkıda bulunan renkli kırmızı veya mor kıllara sahiptir. Bu bitkiler düzenli olarak sulanmayı severler.

 

 

 

evde bitki yetiştirmek

 

Orkide uzman bakımı gerektiren telaşlı bir ev bitkisi olarak bilinir. Ancak orkide yetiştirmek diğer ev bitkilerinden daha zor değildir. Pek çok orkidenin istediği şey; çok fazla güneş, çok fazla su ve çok fazla gübre. Bunları sağlarsanız orkidenizin büyümemesi için bir engel olmaz.

 

 

 

evde bitki yetiştirmek

 

Merkezi ısıtma ve birkaç atlamalı sulamadan gelen kuru hava, bu güçlü yetiştiricinin adımını bozmayacaktır. Kayınvalide dili olarak bilinen Sansaveria bitkileri, düşük ışık koşullarını iyi idare eder, ancak biraz güneş ışığı ile daha güzel renklilik gösterir. Bu bitkiler kapalı bir çit gibi görünür. Şeritli yapraklar toksinleri havaya çeker. Bu yüzden hava kirliliğinin sorun olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir.

 

 

 

evde bitki yetiştirmek

 

Boston eğrelti otu – bir ev bitkisi olarak yaygın olarak mevcut olmasına rağmen, banyo ortamı dışındaki evlerde çoğaltılması zor olabilen yüksek bir nem seviyesi gerektirir. Bu bitki yerine kutsal eğrelti otu bitkisini de deneyebilirsiniz. Parlak, kösele yapraklar Boston eğrelti otları gibi kuru koşullarda parçalanmaz ve bu eğrelti otları da düşük ışığı tolere eder.

 

 

 

evde bitki yetiştirmek

Narenciye bitki bakımları biraz zahmetli olsa da geri dönüşü güzeldir. Limon veya portakal gibi ev bitkileri yüksek ışık koşullarına ihtiyaç duyar. Bu yüzden bu bitkilerin güneye bakan evlerde evin güney kısmında yetişmesi gerekir. Yüksek nem ve yüksek ışık sayesinde en yüksek seviyede verimlilik alacağınız narenciye bitkileri sayesinde kışın ve bahar aylarında evlerinize oda spreyi sıkmanıza gerek kalmayacak çünkü eviniz harika kokacaktır.