Yemek Odası Modelleri

1
975
yemek odası modelleri

Yemek odaları, herkes için önemli bir yerdedir. Akşam yemeklerinde, hafta sonu kahvaltılarında ailecek toplandığımız, misafirlerimizi ağırladığımız, kısacası en özel anlarımızı yaşadığımız, sevdiklerimizle toplandığımız bir yerdir. Böyle önemli bir odanın dekorasyonunun da özel olması gerekir. Yemek odanızı dekore ederken pek çok unsuru bir arada düşünmelisiniz. Odanızın boyutu, aydınlatma, duvarların rengi, vitrinleri koyacağınız yer hepsi, yemek odasını dekore ederken çok önemlidir. İlk olarak ne tarz bir oda istediğinize karar vermeniz gerek. Modern, geleneksel, lüks tarzlar için farklı dekorasyon fikirleri önerilerimiz var. Odanızda nasıl bir stil görmek istediğinize karar verdikten sonra, tasarıma başlarken dikkat etmeniz gereken önemli bir unsur aydınlatmadır. Aydınlatmada yoğunluk vermeniz gereken yer yemek masasıdır. Ekleyeceğiniz süs eşyaları ayrıntı gibi görünebilir ancak çıplak bir odayı göze hoş gelen bir mekana dönüştürecektir.

yemek odası modelleri

Modern ve minimal tarzda bir yemek odası dekore edecekseniz, duvarlarınız beyaz, krem rengi duvarlar tercih edilmelidir. Baskın renklerden uzak durmalısınız. Aynı zamanda etrafa biraz renk katmak adına çiçek dekorları kullanarak, farklı baskın renklerde süs eşyaları kullanarak odanızı canlandırabilirsiniz.

yemek odası modelleriyemek odası modelleri

Geleneksel tarzda bir yemek odası dekore edecekseniz, dayanıklı, ahşap mobilyalar tercih etmeniz gerekir. Ağır, el emeği ile işlenmiş ahşap mobilyalar odanıza geleneksel bir hava katacaktır. Beyaz bir tavan, ahşap bir zemin ile güzel kontrast yakalayabilirsiniz.

yemek odası modelleri

Yoruma kapalı.