Sehpa Dekore Etmenin En Güzel Yolları

0
1026
sehpa dekorasyonu

Sehpa tasarımı biraz sanattır. Sehpalar genellikle oturma odalarında öne çıkan yerler olduğundan, iyi görünmeleri önemlidir, ancak olması gerektiği gibi işlev görmeleri de aynı derecede önemlidir. Şimdi sizlere sehpa tasarlarken dikkat etmeniz noktalarla ilgili ipuçları paylaşacağız.

sehpa dekorasyonu

Denge, herhangi bir sehpa ekranının önemli bir bileşenidir ve dengeyi elde etmenin en kolay yollarından biri simetridir. Bu görselde, ortadaki nesne odak nokta olurken, her iki kenarındaki eşit büyüklük ve tarzdaki nesneler simetriyi sağlamış olur.

 

sehpa dekorasyonu (2)

Yuvarlak bir sehpanız varsa tam orta noktada buluşturabileceğiniz bir kompozisyon oluşturabilirsiniz. Başarılı bir şekilde yaparsanız, örnekte gördüğünüz gibi birbiriyle alakasız parçaların bile nasıl güzel bir uyum içinde bir arada olduğunu göreceksiniz.

 

sehpa dekorasyonu (3)

Başka bir yöntem olarak bir tepside bütün dekorları birleştirebilirsiniz.

 

sehpa dekorasyonu (4)

Sehpa dekorasyonu söz konusu olduğunda, doğru boyuttaki eşyaları kullanmak çok önemlidir. Dekorlar kaybolmayacak kadar görsel büyüklüğe sahip olmalıdır, ancak fazla da büyük olmamalıdır. Sehpanızın işlevselliğini kaybetmemesi önemlidir.

 

sehpa dekorasyonu (5)

Sehpanızın mobilyasını odanızdaki diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına önem vermelisiniz. Hatta kimi zaman aynı mobilyayı bile kullanarak bir bütün oluşturabilirsiniz.

 

sehpa dekorasyonu (6)

Sehpa şekillendirme söz konusu olduğunda 360 derece yaklaşmayı unutmayın. Bir sehpa genellikle bir odanın merkezi bir alanına yerleştirilir, böylece insanlar onu her açıdan görebilir. Her taraftan iyi görünmeyen şeyleri kullanmaktan kaçının.