5 Adımda Yatak Odanı Yenile

0
810
5 adımda yatak odanı yenile

Güzel, misafirperver ve sakin yatak odalarını Pinterest’te iğneleyip yeniden sabitlersiniz. Ancak sizde diğer insanlar gibiyseniz rüyalarınızın odası kadar güzel, huzurlu ve rahat bir odanızın olamayacağını düşünürsünüz. Fakat bugün sizlere yalnızca bir hafta sonunuzu ayırıp yapabileceğiniz yatak odası makyajı için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

5 adımda yatak odanı yenile

Yatak odanıza ilk kez bakıyormuş gibi yapın. Karşınızda rahat ve çekici bir alan mı var yoksa dağınık mı? Genellikle yatak odaları harap olmuş eski eşyalarımızın olduğu bir odadır. Misafirlerin gözünden uzak tutmak istediğimiz eşyaları sıkıştırdığımız bir odaya dönüşür. Çünkü yatak odaları salon veya mutfak gibi evin kamusal bir alanı değildir. Sadece hane sahiplerinin kullandığı bir odadır.                                                                                    Makyajınızın ilk adımı düzenlemedir. Yatak odanıza eleştirel bir gözle bakın. Sevdiğiniz parçalar hangileri? Tutmaya değer olan hangisi? Satılması veya bağış yapılması gereken hangileri bunların ayrımını yapın.  Yatak odası sizi dinlendiren bir oda olmalıdır. Gereksiz her şeyi elden çıkarın. Bu ilk adım görmüş olduğunuz üzere hiç para gerektirmiyor. Hatta bazı eşyalarınızı satabilirseniz eline para geçmiş bile olur.

 

 

5 adımda yatak odanı yenile

Bir ev makyajı adeta bir yolculuk gibidir. Yol bilgileri olmadan asla ulaşamazsınız. Yapmanız gereken ikinci adımda yatak odanızdaki mobilyalarınızı zihninizdeki vizyona uygun olarak yapılandıracaksınız. Kendinize şu temel soruları sorun; Mobilyalarınız zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun mu? Yatağınız yeterince büyük mü? Yoksa çok mu büyük? Bu soruların cevabı sizi hayalinizdeki yatak odasını tasarlamanız da rehber olacaktır.                      Temel bilgileri öğrendikten sonra, odanıza bir kez daha bakın. Şimdi daha ayrıntılı olma zamanı; mobilyaların uygun şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğini ve aksesuarların en iyi şekilde gösterilip gösterilmediğini kendinize sorun. Her şey yatağınızla başlar: basit bir kural, yatağınızı odanın en uzun duvarına yerleştirmek ve daha sonra kalan mobilya parçalarınızı etrafındaki en tamamlayıcı konuma yerleştirmektir.

 

 

5 adımda yatak odanı yenile

Boyanın alanınızı tamamen değiştirme gücünü asla hafife almayın. Rengin ruh haliniz üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden yatak odanıza tamamen yeni bir görünüm ve his vermenin en kolay yollarından biri duvar rengini değiştirmektir. Boya rengini seçmeye gelince, kişiliğinizi ve yaşam tarzınızı düşünmeniz gerek: “Örneğin, bahçeyi seviyorsanız, açık havada hissetmek için yumuşak yeşil veya sarı bir boya seçmek isteyebilirsiniz.”

 

 

5 adımda yatak odanı yenile

Artık yatak odanızda tam olarak ne istediğinizi bilen bir halde olduğunuza göre yatak odanızın yıldızı olan yatak takımınızı güncelleme vakti geldi demektir. Yeni beyaz bir yatak, odanızı anında temiz, güncel ve zarif hissettirir. Daha sonra ekstra ekleyebileceğiniz yastık yorgan ve battaniyelerle güzel dokunuşlar yapabilirsiniz.

 

 

5 adımda yatak odanı yenile

Şimdi işin son ve eğlenceli kısmına geldik. Odanıza kişilik katmak için süs eşyaları ile süsleyin. Örneğin yatak odaları kişisel fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz harika bir yer. Yeni çerçeveler alarak veya mevcut olanları boyayarak odanıza yenilik katabilirsiniz. Mücevherlerinizi sergilemek için şık bir cam kutu kullanabilirsiniz.