Fransız Yatak Odası Dekorasyonu

0
1184
fransız yatak odası dekorasyonu (2)

Fransız dekorasyonun romantik etkisi hemen hemen hepimizin hoşuna gittiğini söylesek yanılmış olmayız. Özel tasarımlı, varak etkisini hissettiğimiz mobilyaları antika dükkanlarında veya özel mobilya üreticilerinde bulmak mümkündür. Bu yazımızda Fransız etkisinde bir yatak odası dekore etmeniz için ipuçları paylaşacağız.

 

 

fransız yatak odası dekorasyonu

Vintage dolaplar ya da şifonyerler Fransız dekorasyonun vazgeçilmez parçalarıdır. Bu tarz bir dolap veya şifonyer almak yerine kendi vintage esintili parçalarınızı oluşturmak için mobilya parçalarına çatırtı denilen dekoratif bir boya tekniği kullanabilirsiniz. Diğer mobilya seçenekleri mobilya üreticileri aracılığıyla satın alınabilen veya yerel bit pazarlarında, ikinci el eşya satılan yerlerde bulunabilen sandıklar, masalar olabilir.

 

 

fransız yatak odası dekorasyonu (2)

Dolapların, şifonyerlerin, sandıkların yanı sıra başka bir mobilya seçeneği olarak büyüleyici antika sandalyeler, kanepeler veya banklardır. Bu parçalarla rahat bir okuma köşesi için yatağınızın yanına veya ek bir giyinme alanı için yatağınızın sonuna yerleştirilebilir.

 

 

fransız yatak odası dekorasyonu (2)

Fransız yatak odasını tamamlamanın temel bileşeni mükemmel bir yorgan ve nevresim takımlarıdır. Çoğu Fransız yatak odası çiçek, çuval bezi veya tahıl çuval yastıklarında bulunan renk sıçramaları ile süslenmiş beyaz bir yorgan veya nevresim kullanılır.

 

 

fransız yatak odası dekorasyonu (2)

Fransız esintileriyle dekore edeceğiniz yatak odanıza eklemek için diğer harika dekoratif parçaları unutmayın. Bir giyinme ekranı, antika aynalar, aşınmış ahşap kapılar, eski şömine ekranları ve çatlak pencere çerçeveleri olabilir.

 

 

fransız yatak odası dekorasyonu (2)

Son olarak geleneksel veya çağdaş bir Fransız yatak odası dekorasyonunun en eğlenceli kısmı biblolar, aksesuarlar ve diğer parçaları içeriyor. Bu parçalar antika tabaklar, biblolar, sürahiler, güzel sanat eserleri, antika resim çerçeveleri, parfüm şişeleri veya aile yadigarı parçalar olabilir. Burası tamamen kendinizin size ait bir alan olduğu için bu parçaları eklerken özgür olun. Fakat yinede seçici olun ve ne istediğinizi bilin. Çünkü kimi zaman çok fazla eşya eklemek fazlasıyla yorucu ve kötü bir hava kazandırıyor.