Country Mutfak İçin İlham Alabileceğiniz Fikirler

0
1438
country mutfak dekorasyonu

Bir evdeki diğer tüm odalarla karşılaştırıldığında, mutfak muhtemelen arkadaşlarınız ve ailenizle buluşmak için evin en popüler odasıdır. Country dediğimiz mutfak stilinden bahsedeceğiz bugün sizlere. Bu tarzı tanımlamamız gerekirse, kırsal bölgedeki evlerden ilham aldığımız ahşabın çok fazla kullanıldığı mutfak diyebiliriz. Böyle bir mutfak oluşturmak için size birkaç önerimiz var.

 

country mutfak dekorasyonu (2)

Bu konsept oldukça yumuşaktır. Temiz ve minimal retro ve renkli veya zarif detaylar kullanarak country tarzını yakalayabilirsiniz.Perde kaplı bir dolap tamamen country mutfak tarzının bir parçası. Kasap tezgahı ve parke zeminler kullanarak sıcak güzel bir mekan ortaya çıkmış durumda.

 

country mutfak dekorasyonu (3)

Renkli bir country mutfakla hem retro hem vintage hem de country havası yakalanmış durumda. İki tonlu dolap ve beyaz duvarlar gözleri odanın etrafına çekmiş ve bu sayede pişirme alanının daha büyük aynı zamanda daha havadar görünmesini sağlamakta.

 

country mutfak dekorasyonu (4)

Geri dönüşümlü bir ahşap, tavandaki ham kirişler ve renkli mutfak eşyalarıyla kaplı bir oda country tarzının en eğlenceli halini yansıtmış durumda. Bahsetmeye değer bir başka özellik olarak ise her türlü mutfak tarzına uyum sağlayabilecek dayanıklı beton zemindir.

 

country mutfak dekorasyonu (5)

Bu mutfakta uygun fiyatlı birkaç değişim yapılarak country bir tarz yakalanmış. Beyaz dolapların kulpları siyah renkle değiştirilmiş. Ve pişirme alanında geleneksel ürünler kullanılmıştır. Duvara asılmış ahşap raflar modern bir çiftlik evi tarzına ayak uydurmuş ayrıca pratik bir depolama alanı kazandırmış.

 

country mutfak dekorasyonu (6)

İki tonlu dolaplar ve siyah dökme fırın adeta mutfağı taçlandırmış durumda. Ahşap taban dolaplar aşırı rustik olmadan mutfakta bir kır evi hissi uyandırıyor. Mutfakta vakit geçirmeyi seven her insan mutlaka geniş bir lavabo hak eder. Beyaz porselen bir lavabo da mutfağa country tarzı yansıtmak için güzel bir fikir.