Ev Kütüphanesi Dekorasyon Fikirleri

0
2545
ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

Kabul etmek gerekir ki, video ekranlarında görünen şeylerin bir sayfada yazılı görünenlerden daha fazla dikkat çektiği bir zamanda yaşıyoruz. Yine de uzun bir günün sonunda ya da uzun bir hafta sonunun başlangıcında iyi bir kitapla vakit geçirmekten daha güzel bir şey yoktur.  Favori kitaplarınızdan birini alın ve koltuğunuza geçin, sevdiğiniz bir atıştırmalık veya içecekte size eşlik etsin. Bazılarımız bunu bir adım ileri götürüyoruz. Kitaplarımız sehpanın kenarında bir yerlere koymak yerine yıllarca biriktirip kocaman bir kitaplık haline getiriyor. Sizde eviniz bir kitaplık oluşturup kitaplarını sergilemek istiyorsanız ilham verici fikirlerimize göz atın.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

 

Evinizdeki herhangi bir oda gibi kütüphanenizin hissi ve tarzının çoğu, koyduğunuz mobilyalarla belirlenecektir. Kitap alanınıza şıklık katmak istiyorsanız, birkaç klasik sandalye gibi basit parçalarla başlayın.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

 

 

Kütüphanenizin keyfini çıkarmanın en önemli kısmı kitaplar değil, oturma yerleridir. Konfor bir çok şeyin önünde gelir, bu nedenle yeterli alanınız varsa raflarınıza bir okuma köşesi oluşturmak doğal bir seçimdir ve yerden tasarruf etmenin harika bir yoludur. Hepsinden iyisi, tüm kitaplarınız parmaklarınızın ucunda olduğundan raflara çok rahat erişim sağlayacaksınız.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

 

Ev ofisinize veya kitap alanınıza gerçek kütüphane hissi vermek, odanızı da kitap yığınlarından kurtaracaktır. İşin içine biraz sanat katarak odanızda ekstra değişiklikler yapmaktan kaçınmayın. Bu alanda sanat eseri doğrudan kitaplığa asılır. Ve herşeyi aynı ekranın bir parçası haline getirir.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

 

Depolama, evinizdeki her odanın en iyi şekilde görünmesinin daima önemli parçasıdır. Kitap koleksiyonunuz yaptırdığınız kocaman kitaplığı dolduracak kadar fazla değilse diğer eşyalarınızı depolamak için kullanmakta hiç bir sakınca yoktur. Herşeyin iyi görünmesini sağlamanın anahtarı, raflarınızda bulunan şeyler arasında net ayrımlar yapmaktır. Herşeyi ayrı alanlarda tutun ve o alanları her zaman düzenli olarak kullanın.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

 

Bir ev ofisi bir ev kütüphanesi için mükemmel bir yerdir. Raftaki her kitap iş için ayarlanmamış olsa bile, okurken biraz huzur için harika bir yer. Ayrıca mola zamanlarında ne yapacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız çünkü kütüphaneniz yanı başınızdadır.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

 

Renk çekici bir kütüphaneyi tasarlamak için diğer alanlarda olduğu kadar önemlidir. Kahverengiler ve siyahlar arasından seçim yapabileceğiniz harika renkler olsa da alanınızı planlarken bunlarla sınırlı değilsiniz. Bu alan mavi ve kahverenginin basit bir kombinasyonuyla bile neler olabileceğine güzel bir bakış sunuyor. Bu alandaki sıcak ve soğuk renklerin karışımı mükemmel bir denge tonu verir.

 

 

 

ev kütüphanesi dekorasyon fikirleri

Kitaplarda büyük ancak boş yerdeyseniz, bir seçenek okuma alanını bir perde kullanarak ayrı tutmaktır. Bu evde basit bir yeşil perde gerektiğinde görünebilecek ve gerektiğinde kaybolacak bir kütüphane oluşmasını sağlamış.