Oturma Odanızı Çocuk Dostu Nasıl Yapabilirsiniz?

0
1314
çocuklu ev dekorasyonu (3)

çocuklu ev dekorasyonu (3)

Çocuklu evlerin çoğunda çocuklar evdeki her odanın kontrolünü ele geçirmiş durumda. Sonuç olarak çocuklarda tıpkı yetişkinler gibi evin birer parçası ve onların da kendilerini evlerinde hissetme hakları var. Size iyi bir haberimiz var, evinizi sadece ufaklıklara uyacak şekilde değiştirmek zorunda değilsiniz. Oturma odanızı hem yetişkin hem de çocuk dostu yetiştirmenin yolları var.

 

 

çocuklu ev dekorasyonu (3)

Yuvarlak Masalar

Keskin köşeleri ortadan kaldırmak bir oturma odasını veya herhangi bir odayı çocuklar için daha güvenli hale getirmenin harika bir yoludur. Tüm masaların yuvarlak olmasını istemiyorsanız bile en azından yuvarlak bir sehpayı tercih edebilirsiniz. Sehpalar genelde odanın merkezinde olduğundan çocukları yaralama ihtimali daha yüksektir.

 

 

çocuklu ev dekorasyonu (3)

Depolamalı Masalar ve Banklar

Çocuklarınız olduğunda eskisinden daha çok depolama alanına ihtiyaç duyarsınız. Bu yüzden oturma odalarında çekmeceli veya raflı sehpalar, hatta açılan tezgahlar yaptırabilirsiniz. Çocuklarınızın günlük olarak kullandıkları oyuncaklar, kitaplar varsa onları yatak odasına veya başka bir yere götürmek zorunda kalmadan günün sonunda bu raflara koyabilirler. Eğer düzene sokmak kolaysa çocukların düzenli olması mümkündür.

Halılar

Çıplak zeminler bazı odalarda harika görünebilir, ancak çocukların oynayacağı odalarda, oturmak ve oynamak için yumuşak halılara sahip olmak iyi bir fikirdir. Alan halıları genellikle halıya tercih edilir, ancak özellikle çocukların oynayacağı odalar için iyidir, çünkü bunları çıkarmak ve gerekirse profesyonel olarak temizlemelerini sağlamak kolaydır.

Konforlu Mobilyalar

Hiç kimse en azından tüm çocuklar rahatsız edici mobilyaları sevmez. Keskin çizgilerle sert mobilyalardan kaçının ve her boyutta insan için rahat olan şeyleri arayın. Bu, tarzınızı feda etmeniz gerektiği anlamına gelmez, sadece satın almadan önce kanepeleri ve sandalyeleri test ettiğinizden emin olun.

Minimal Dağınıklık

Odayı tıka basa dolduran çok sayıda aksesuar, canlı çocukların önüne geçmek zorunda. Çocuk dostu bir oda arıyorsanız, resim çerçeveleri, vazolar ve dekoratif objelerin çocukların erişemeyeceği yerlerde olduğundan emin olun.