Home Genel Evin Dekorasyonunu Tamamlayan Aksesuarlar

Evin Dekorasyonunu Tamamlayan Aksesuarlar

0
1018
ev aksesuarları (5)

Aksesuarlar bir odaya kişiliğini verir. Aksesuar, bir odanın enerjisini veren, size orada yaşayan insanlar hakkında bilgi veren ve içeri girdiğinizde nasıl hissetmeniz gerektiği konusunda bir fikir veren ayrıntılardır. Örneğin, odada saksılı bir avuç içi kullanırsanız, sıcak, tropikal bir yer uyandırabileceği için rahatlama hissi verebilir. Bu arada, çerçeveli bir konser posteri asmak, konuklarınıza müzik ile ilgili bir ilginiz olduğunu gösterir. Aksesuarlarınızın eklektik bir karışım olamayacağını söyleyen hiçbir kural yoktur; bu, sizi aynı anda birkaç farklı şekilde düşünmenizi ve hissetmenizi sağlar.

Bitkilerden nesnelere ve sanattan aydınlatmaya kadar, evinizin her odasında düzenlemek için en önemli aksesuarlara ve ipuçlarına bir göz atın.

 

 

 

ev aksesuarları

Evdeki bitkiler yine büyük bir tasarım trendi haline geldi. İnsanlar görkemli bir ağaçtan küçük sulu meyveler ve yemyeşil çiçek aranjmanlarına kadar dışarıdan bir parça getirmeye can atıyorlar. Kendi evinizde, bitkiler ve çiçekler düzenlenebilir ve kümelenebilir veya odalar boyunca yayılabilir. Sadece güzel görünüyorlar ve bir renk eklemekle kalmıyorlar, aynı zamanda havayı temizlemeye yardımcı oluyorlar ve sizi daha mutlu hissettiriyorlar. Eviniz için bitki seçimine başlarken hangi odanızın ışık aldığına hangisinin almadığına dikkat edin, buna uygun olarak bitki alışverişi yapın. Onlara nasıl bakım uygulanması gerektiğini öğrenmeden önce evinize yerleştirmeyin. Henüz büyümeden ölmesini istemezsiniz.

 

 

 

ev aksesuarları (2)

Pencere bir odanın havasında büyük rol oynar. Yerden tavana perdeler dram ve ihtişam katar. Bu arada bambu güneşlik gibi bir şey gün ışığını sakinleştirici bir şekilde etkileyebilir. Benzer şekilde, pencereleri ya bir renk ya da desen ekleyebilir ve bir odada bir odak noktası haline gelebilir ya da arka planda kaybolabilir, böylece diğer mobilya ve aksesuarlarınızın merkeze girmesine izin verebilir.

 

 

 

ev aksesuarları (3)

Fransız ve Fransız iç mekanlarından gelen bu sıcak, rahat yatak odasında, aydınlatmanın nasıl önemli bir rol oynadığını görmek kolaydır. Zemin lambaları ve masa lambalarından apliklere, kolyelere ve avizelere kadar, ışıklar her odada havayı ayarlar. Daha sıcak, daha rahat bir his yaratmak ve odanın tüm yıl boyunca aydınlık ve açık olmasını istediğiniz alanlarda aydınlatmayı takip etmek istediğiniz odalarda karartıcıları ve lambaları kullanabilirsiniz. Tasarım açısından biraz eğlenmekten korkmayın. Abajurlar ve avizeler değiştirilebilir bu sayede odanın tüm havası değişmiş olacaktır.

 

 

 

ev aksesuarları (4)

Genellikle bir alanı dekore ederken, “bitmiş” olduğundan emin olmak için acele ediyoruz. Ama gerçek şu ki, bir odayı veya bir evi ev gibi hissettirmek zaman alabilir. Bu özel küçük dokunuşları eklemek söz konusu olduğunda, yavaşça dekore etmekten korkmayın. Eşsiz ve ilginç nesneler toplamak için dikkatli olun ve kendinizi en iyi hissettikleri yeri görmek için onları evin etrafında hareket ettirerek deneyin.

 

 

 

ev aksesuarları (5)

Evinizdeki dokularla nasıl birleştirebileceğiniz ve oynayabileceğiniz konusunda gerçekten bir sınır yoktur. Hepsi derinlik, ilgi, kontrast ve kişilik yaratmak için birlikte çalışır. Her odada dokuları karıştırın. Örnekte yumuşak yıpranmış bir deri koltuk üzerinde tüylü yastıklarla eşleştirilmiş ve yanına modern bir lamba eklenmiş ham bir ahşap sandıkla beraber oldukça hoş görünüyor.